Pomoc drogowa niewłaściwe paliwo Warszawa

Tankowanie niewłaściwego paliwa

Co zrobić kiedy do samochodu zostanie wlane nie to paliwo, które powinno?

Dzisiejsze życie w ciągłym biegu, zmiana modelu samochodu, stres to sytuacje, w których łatwo pomylić się i wlać do samochodu niewłaściwe paliwo. Pistolety na stacji benzynowej służące do nalewania paliwa w zależności od jego rodzaju różnią się tylko nieznacznie. Wystarczy drobna nieuwaga i problem gotowy. Dużo zależy od tego, jaką ilość nieprawidłowego paliwa zatankowałeś i czy wlałeś benzynę do diesla czy odwrotnie. Złe tankowanie diesla zdarza się rzadziej i łatwiej wychwycić. Warto wiedzieć, że w tym przypadku szkody takiej pomyłki będą zdecydowanie mniejsze, ale i tak nieprzyjemne. Silniki wysokoprężne starego typu, poradzą sobie bez większego problemu z niewielką ilością benzyny. W sytuacji, gdy pomyłki nie uświadomimy sobie na czas i zatankujemy benzyną cały bak konieczne będzie jego opróżnienie.

Cześć stacji paliw posiada w swojej ofercie usługę spuszczania paliwa z baku i chętnie pomogą. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku, kiedy silnik naszego auta wyposażony jest w pompowtryskiwacze, nie obejdzie się bez profesjonalnej pomocy. Wówczas odpalenie silnika może doprowadzić do poważnych uszkodzeń, a ich naprawa może okazać się bardzo kosztowna. Nie wiesz co robić? Najlepiej nie ryzykuj i wezwij pomoc drogową.

Postępowanie z niewłaściwym paliwem w baku

W sytuacji , gdy zauważysz swoją pomyłkę zaraz po wlaniu niewłaściwego paliwa i nie uruchomiłeś jeszcze jednostki napędowej problem jest bardzo prosty do rozwiązania. Wystarczy zadzwonić do pomocy drogowej, która holując lawetą odstawi pojazd do serwisu. W serwisie z baku i przewodów paliwowych niewłaściwe paliwo zostanie wypompowane, a następnie cały układ zostanie przepłukany. Kolejno pracownicy serwisu wymienią filtr paliwa i  świece na nowe. Próba samodzielnego wykonania tych prac niesie ze sobą duże ryzyko. Powstanie poważnych usterek w tym uszkodzenia pompy paliwowej lub czujnika poziomu paliwa na pewno nie ucieszy żadnego użytkownika pojazdu.

Niewłaściwe paliwo, silnik pracuje

Sytuacja wygląda inaczej jeśli po wlaniu niewłaściwego paliwa silnik został już uruchomiony. Wówczas w wielu takich przypadkach dochodzi do uszkodzenia katalizatora. Zdarza się również, ale o wiele rzadziej, że będzie miało miejsce przypalenie tłoków. Takie uszkodzenia mogą znacząco podnieść koszty naprawy.

Kolejną możliwą pomyłką może być wlanie benzyny do silnika Diesla i uruchomienie go. W takiej sytuacji mechanik prócz czynności które musiał wykonać w poprzednich przypadkach zmuszony będzie przeczyścić wtryskiwacze oraz pompę wtryskową. W nowszych modelach gdzie montowane są piezoelektryczne wtryskiwacze może być potrzebna regeneracja pompy wtryskowej jak również samych wtryskiwaczy.

Może zdarzyć się tak, że zatankujemy złe paliwo, odpalamy silnik i będziemy kontynuować podróż. Jeśli zamiast benzyny wlejemy olej napędowy i, nawet jeśli uda się uruchomić silnik, ten powinien wkrótce zgasnąć. Jeśli ilość oleju była niewielka, to silnik będzie pracował nadal, jednak po chwili powinniśmy zaobserwować jego nierówną pracę.

pomoc drogowa niewłaściwe paliwo w baku

W przypadku zatankowania benzyny zamiast oleju napędowego pomyłka przyniesie nam największe szkody. Tutaj nawet wyjątkowa czujność kierowcy może zawieść. Nawet jeśli w baku znajduje się tylko źle zatankowana benzyna, silnik bez problemu da się uruchomić i będzie nienagannie pracował, aż ulegnie całkowitej awarii. Pierwsze sygnały wskazujące na to, że z paliwem jest coś nie tak, mogą pojawić się po przejechaniu kilku kilometrów. Jeśli ilości benzyny były znikome – silnik ulegnie zniszczeniu nawet po kilkuset kilometrach. W tym przypadku ceny naprawy będą wysokie.

Kiedy więc dzwonić po pomoc drogową

Żaden z nas nie jest alfą i omegą. Jeden może być bardzo dobry w informatyce, elektryce, ale o mechanice samochodowej nie mieć bladego pojęcia. Pomoc drogowa nie bez powodu ma w nazwie słowo pomoc. To branża, która reaguje natychmiastowo na wszelkie problemy kierowców 24 h 7 dni w tygodniu. Przedstawiciele uczciwie podchodzących do klienta firm chętnie doradzą, podpowiedzą, wskażą najlepsze rozwiązania. Opisana powyżej sytuacja już sama w sobie zawsze przynosi duży stres. Prawdziwy specjalista zadba nie tylko o wysoką jakość obsługi, ale również zagwarantuje możliwie najwyższy komfort osoby, której pomoc jest udzielana.     

Celem uniknięcia problemów radzimy zadzwonić do sprawdzonej pomocy drogowej.

Ącki Pomoc Drogowa Warszawa – Brak paliwa bądź zatankowanie niewłaściwego? Potrzebne holowanie? Nasza laweta jest dostępna 24 h