pomoc drogowa holowanie autostrada

Holowanie pojazdu na autostradzie

Awaria samochodu na autostradzie

Awaria samochodu na autostradzie to jedna z trudniejszych sytuacji jakie mogą spotkać każdego kierowcę. Uszkodzony pojazd na autostradzie stanowi poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Dzieje się tak głównie dlatego, że pojazdy na tego typu drodze poruszają się zazwyczaj ze znaczna prędkością. Zatrzymanie się nawet na pasie awaryjnym, bez odpowiedniego oznakowanie to duże zagrożenie. Ważne aby w takich sytuacjach przestrzegać ogólnie przyjętych zasad celem zminimalizowania  zagrożenia na drodze które stanowi uszkodzimy pojazd.

Bezpieczeństwo w trakcie holowania pojazdów

Najważniejsze to zachowując spokój postępować rozważnie, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. W przypadku awarii na autostradzie, pierwsze co trzeba zrobić to na światłach awaryjnych jak najszybciej zjechać na pas awaryjny. Należy założyć kamizelkę odblaskową,  zadbać o prawidłowe oznakowanie samochodu podczas postoju, oraz w odpowiedniej odległości wystawić trójkąt ostrzegawczy.

Po zabezpieczeniu miejsca awarii kolejnym zadaniem jest usunięcie pojazdu z drogi. Polskie przepisy zabraniają  holowania przy pomocy linki na autostradach. Maksymalna dozwolona prędkość na autostradzie wynosi 140 km/h. Przy takiej prędkości innych pojazdów, trudno sobie nawet wyobrazić holowanie linką z prędkością 60 km/h. Według ustawy o ruchu drogowym na drogach tego typu, zobowiązani jesteśmy skorzystać z pojazdów do tego przeznaczonych tj. lawet. Najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej.

Niebezpieczeństwo awarii na autostradzie

W Polsce brakuje przepisów, standardów jak należy się zachować oczekując na pomoc drogową. Kierowca powinien zostać w w pojeździe czy też z niego wyjść? Które rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla niego oraz innych uczestników ruchu drogowego?

Niejednokrotnie na naszych drogach dochodziło do niebezpiecznych karamboli z udziałem wielu pojazdów. Pojazd uszkodzony nie został dostrzeżony przez innych kierowców, na wskutek czego dochodziło do lawiny innych zdarzeń drogowych. Do tego rodzaju wypadków dochodzi bardzo rzadko jednak nigdy nie możemy czuć się całkowicie bezpieczni na autostradzie. Wszak pojazdy prowadzi nikt inny jak omylny człowiek. Ktoś może jechać zbyt brawurowo, inny kierowca zasłabnie i straci panowanie nad kierownicą. Właśnie przez wzgląd na nieprzewidywalność zdarzeń losowych większość doświadczonych kierowców zaleca pozostanie za barierkami autostrady do czasu przyjazdu pomocy drogowej.

Polecam usługi naszej firmy Ącki Pomoc Drogowa Warszawa. Na miejsce zdarzenia przyjeżdżamy niemal natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Zatrudniamy tylko sprawdzonych fachowców. Pracujemy bezstresowo, szybko i sprawnie. Dysponujemy nowoczesnym niezawodnym sprzętem, nasze lawety gwarantują bezpieczny transport uszkodzonych pojazdów.

Ącki Pomoc Drogowa Warszawa – Awaria na drodze? Potrzebne holowanie? Nasza laweta jest dostępna 24 h

Dane kontaktowe

Pomoc Drogowa ĄCKI

Warszawa, Marki oraz okolice.

Copyright 2021 © ĄCKI POMOC DROGOWA | Wykonanie BEST ID