fotelik samochodowy pomoc drogowa

Dziecięce foteliki samochodowe

Cóż jest ważniejszego od bezpieczeństwa naszych dzieci. W dzisiejszych czasach fotelik samochodowy to wymóg, który musi być spełniony, jeśli dziecko będzie przewożone w samochodzie. Ma on chronić dziecko podczas podróży od kiedy pojawi się na świecie do momentu kiedy urośnie do odpowiedniego momentu czyli 150 cm. Jest to wymóg prawny, ale jest to również kwestia bezpieczeństwa dla małych dzieci. Wybierając się w podróż daleko, czy też blisko dziecko musi być usadzone w wygodnym, ale i odpowiednio dobranym foteliku.

Cel fotelików samochodowych

Jadąc na wakacje w daleką drogę czy też do sklepu „tuż za rogiem” nie wiemy co nas czeka na drodze. Istnieje wiele wytycznych, które należy spełnić wybierając fotelik. Powinien być on w pełni dostosowany dla wieku i bezpieczeństwa dziecka. Dla noworodka, niemowlaka i starszego dziecka hamowanie może być bardzo niebezpieczne.

Dlatego ważne jest by zarówno pasy jak i zamontowanie fotelika było odpowiednie. Dopasowanie fotelika to nie tylko „anty mandat”, ale również zapewnienie bezpieczeństwa dla naszych pociech.

dobór dziecięcego fotelika samochodowego
najlepszy fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy - wybór modelu

Obecnie mamy do dyspozycji wiele stron rankingowych i doradców w autoryzowanych sklepach dzięki którym możemy szybko podnieść naszą wiedzę na ten temat. To ułatwi nam wybór idealnego modelu. Wybierając fotelik musimy wziąć pod uwagę sposób montażu na pasy bezpieczeństwa, system isofix, foteliki obrotowe i foteliki RWF. Wybierając drugą możliwość należy zwrócić uwagę czy samochód jest wyposażony w ten system. Starając się być odpowiedzialnym rodzicem należy wiedzieć, że fotelik to jest opłacalna inwestycja. Biorąc pod uwagę wybór fotelika cena nie powinna grać wysokiej roli. Foteliki samochodowe dzielimy na podstawie wagi, wzrostu i kierunku montażu. Wybierając fotelik według wagi kierujemy się przedziałami: nosidełka 0-13, foteliki 9-18 i 15-36 kg oraz multi wagowe foteliki 0-18, 9-25 i 9-36 kg.

Bezpieczna podróż Twojego dziecka

W związku ze zbliżającymi się wakacjami należy ocenić czy fotelik jest odpowiedni dla norm, które powinny być spełnione dla naszego maleństwa. Zapewni nam to spokojną i bezpieczną podróż dla całej rodziny. Jest wiele aspektów, które wpływają na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas jazdy. Warto zwrócić więc uwagę na wybór odpowiedniego fotelika. Zapewni to komfort podczas użytkowania auta i spokojną, bezpieczną jazdę.

Facebook
Twitter
Email

Ącki Pomoc Drogowa Warszawa – Holowanie pojazdów w Warszawie i okolicach 24 h / 7

Dane kontaktowe

Pomoc Drogowa ĄCKI

Warszawa, Marki oraz okolice.

Copyright 2021 © ĄCKI POMOC DROGOWA | Wykonanie BEST ID